Przejdź do treści strony Przejdź do stopki
Logo Szkoła Podstawowa w Szynwałdzie

Szkoła Podstawowa nr 1
im. Armii Krajowej w Szynwałdzie

33-158 Szynwałd 11, tel. 14 674 20 10

e-mail: szkolaszynwald@sp1szyn.pl

CZYTAMY Z SERCEM

29.09.2023 r. rozpoczęliśmy w naszej szkole Tydzień Głośnego Czytania. Inicjatywa ta łączy w sobie dwa święta przypadające na ten dzień: Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania oraz Światowy Dzień Serca. W związku z tym uczniowie dołączyli także do Ogólnopolskiej Akcji Czytelniczej CZYTAMY Z SERCEM. Głównym celem akcji jest promocja czytelnictwa, a także poszerzanie wiedzy na temat profilaktyki chorób serca, wartości i emocji, którymi serce się kieruje oraz propagowanie zdrowego stylu życia. Z tej okazji starsi uczniowie we współpracy z polonistami, wychowawcami i biblioteką szkolną przygotowali scenkę „Chory miś” oraz scenkę na podstawie fragmentów „Mały Książę” i „Pracownia Aurory”. Młodsi uczniowie obejrzeli prezentację „Alfabet zdrowego życia” oraz odwiedzili bibliotekę szkolną, gdzie zaprezentowali swoim kolegom ulubione książki, a także wysłuchali fragmentów książek zaproponowanych przez nauczycieli i starszych kolegów. Organizatorami akcji były: p. Barbara Stańczyk, p. Anna Serek, p. Barbara Rymek oraz wychowawcy klas 0 – 3.