Przejdź do treści strony Przejdź do stopki
Logo Szkoła Podstawowa w Szynwałdzie

Szkoła Podstawowa nr 1
im. Armii Krajowej w Szynwałdzie

33-158 Szynwałd 11, tel. 14 674 20 10

e-mail: szkolaszynwald@sp1szyn.pl

DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

26.09.2022 r. obchodziliśmy Europejski Dzień Jezyków Obcych. W ramach tych działań w szkole odbywały się różnorodne inicjatywy, którzych nadrzędnym celem było zachęcenie uczniów do aktywnej nauki języków. Dla klas 1- 8 został zorganizowany konkurs na plakat promujący wybrany kraj. Na szkolnym korytarzu pojawiło się stoisko, przy którym uczniowie mieli możliwość sprawdzenia swojej wiedzy na temat różnych regionów świata, charakterystycznych słówek i zwrotów grzecznościowych. Na tych, którzy poprawnie odpowiedzieli na wylosowane pytania czekały międzynarodowe przysmaki - rogale i muffinki upieczone przez uczniów i nauczycieli. Na lekcjach językowych młodzież miała okazję wykazania się znajomością języków, biorąc udział w rywalizacji o tytuł Szkolnego Poligloty. Część uczniów, szczególnie młodszych klas, postanowiła dodatkowo podkreślić ten dzień swoim strojem w barwach narodowych wybranego kraju. Koordynatorami konkursu były: p. Natalia Kawa, p. Anna Sikorska i p. Justyna Stańczyk.