Przejdź do treści strony Przejdź do stopki
Logo Szkoła Podstawowa w Szynwałdzie

Szkoła Podstawowa nr 1
im. Armii Krajowej w Szynwałdzie

33-158 Szynwałd 11, tel. 14 674 20 10

e-mail: szkolaszynwald@sp1szyn.pl

EGZAMIN Z JĘZYKA NIEM. GOETHE - ZERTIFIKAT A1: F

3.06.2023 r., w sobotni poranek, grupa naszych ósmoklasistów: Weronika Ciurej, Dominik Cup, Karolina Urbanek, Nadia Woźniak i Izabela Żaba podjęła kolejne wyzwanie edukacyjne i postanowiła zmierzyć się z międzynarodowym egzaminem z języka niemieckiego Goethe - Zertifikat A1: Fit in Deutsch 1. Egzamin ten przeprowadzony został w Akademii Tarnowskiej. Składa się z 4 części - słuchanie, czytanie, pisanie oraz mówienie. Jest on adresowany do dzieci i młodzieży w wieku 10 do 16 lat i stanowi potwierdzenie podstawowej znajomości języka. Uczniowie przez cały rok sumienie przygotowywali się pod kierunkiem nauczyciela języka niemieckiego - p. Natalii Kawy. Niemal co roku uczniowie naszej szkoły przystępują do egzaminów na poziomie A1, organizowanych przez Goethe Institut w Krakowie, osiągając wysokie wyniki. Certyfikaty są potwierdzeniem konkretnych, praktycznych umiejętności językowych. Życzymy naszym reprezentantom połamania pióra.