Przejdź do treści strony Przejdź do stopki
Logo Szkoła Podstawowa w Szynwałdzie

Szkoła Podstawowa nr 1
im. Armii Krajowej w Szynwałdzie

33-158 Szynwałd 11, tel. 14 674 20 10

e-mail: szkolaszynwald@sp1szyn.pl

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS CHEMICZNY "Z CHEMIĄ NA TY"

2.06.2022 r. w Szkole Podstawowej nr 1 im. AK w Szynwałdzie odbył się VIII Międzyszkolny Konkurs Chemiczny „Z chemią na Ty”, zorganizowany przy współpracy z Uniwersytetem Przyrodniczym we Wrocławiu. Honorowy Patronat nad konkursem objęli: Wójt Gminy Skrzyszów - Marcin Kiwior, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu i Grupa Azoty S.A. Wzięli w nim udział przedstawiciele szkół z Lisiej Góry, Ryglic, Skrzyszowa, Pogórskiej Woli, Łękawicy i Szynwałdu. Konkurs przebiegał w dwóch etapach: teoretycznym i praktycznym. Uczestnicy zmierzyli się z testem wiedzy, a sześciu uczniów, którzy uzyskali najwyższe wyniki w części teoretycznej, wzięło udział w rozgrywce finałowej, wykonując doświadczenia chemiczne. W wyniku zmagań konkursowych wyłoniono zwycięzców:
- I miejsce - Paweł Kupiec - Szkoła Podstawowa w Ryglicach  - opiekun naukowy: Wiesław Martowicz,
- II miejsce - Weronika Bańdur - Szkoła Podstawowa w Szynwałdzie - opiekun naukowy: Agnieszka Korus
- III miejsce - Martyna Usarz - Szkoła Podstawowa w Szynwałdzie - opiekuna naukowy: Agnieszka Korus
- Wyróżnienie I: Nina Konieczny - Szkoła Podstawowa w Ryglicach - opiekun naukowy: Wiesław Martowicz
- Wyróżnienie II: Kinga Zbylut - Szkoła Podstawowa w Ryglicach - opiekun naukowy: Wiesław Martowicz
- Wyróżnienie III: Szymon Niedziela - Szkoła Podstawowa w Ryglicach - opiekun naukowy: Wiesław Martowicz
Laureaci i finaliści konkursu otrzymali nagrody ufundowane przez Grupę Azoty S.A. Dziękujemy Wiceprezesowi Zarządu Grupy Azoty S.A. - Grzegorzowi Kądzielawskiemu za nieocenioną pomoc i wsparcie organizacji tej inicjatywy edukacyjnej. Pomysłodawcą, organizatorem i koordynatorem konkursu była p. Agnieszka Korus. Gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych konkursach.