Przejdź do treści strony Przejdź do stopki
Logo Szkoła Podstawowa w Szynwałdzie

Szkoła Podstawowa nr 1
im. Armii Krajowej w Szynwałdzie

33-158 Szynwałd 11, tel. 14 674 20 10

e-mail: szkolaszynwald@sp1szyn.pl

ŚWIĘTO PATRONA SZKOŁY

Kwiecień to miesiąc narodowej pamięci. 19.04.2023 odbyło się Święto Patrona Szkoły - Armii Krajowej. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w kościele parafialnym. Zaproszeni goście oraz przedstawiciele społeczności szkolnej złożyli kwiaty przy Pomniku Poległych za Ojczyznę. Grupa teatralna „Na chwilę” i chór szkolny „Euforia”, nawiązując do historii żołnierzy Armii Krajowej, zaprezentowali spektakl „Niezapomniane dni”. W uroczystości wzięli udział: Poseł na Sejm RP – Wiesław Krajewski, Wicewojewoda Małopolski – Ryszard Pagacz, Kierownik Tarnowskiej Delegatury Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego – Bogusław Kania, Radny Powiatu Tarnowskiego – Józef Gądek, Wójt Gminy Skrzyszów – Marcin Kiwior, Proboszcz parafii w Szynwałdzie – ks. Józef Michalski, Radni Szynwałdu – Józef Mazur i Dariusz Niemiec, Sołtys Szynwałdu – Maria Żywiec, Dyrektorzy szkół i przedszkoli z terenu gminy Skrzyszów, Dyrektor GCKiB – Danuta Flaumenhaft, wieloletni Dyrektor szkoły w Szynwałdzie – Stanisława Siemek, Zarząd Rady Rodziców, przedstawicielki Koła Gospodyń Wiejskich oraz druhowie OSP Szynwałd. Święto Patrona Szkoły było doskonałą okazją by przypomnieć losy Tych, dla których miłość do Ojczyzny stanowiła największą wartość. Uroczystość dostarczyła gościom wielu wzruszeń i pozytywnych przeżyć. Uczniowie przygotowali część artystyczną pod kierunkiem: p. Barbary Stańczyk, p. Moniki Pyrdy, p. Beaty Mazur, p. Marka Stańczyka, p. Wojciecha Skrucha, p. Marii Plebanek, p. Martyny Stańczyk-Klag