Przejdź do treści strony Przejdź do stopki
Logo Szkoła Podstawowa w Szynwałdzie

Szkoła Podstawowa nr 1
im. Armii Krajowej w Szynwałdzie

33-158 Szynwałd 11, tel. 14 674 20 10

e-mail: szkolaszynwald@sp1szyn.pl

JEDZ KOLOROWO _ ŻYJ DŁUGO I ZDROWO

22.03 nastąpiło podsumowanie kolejnej edycji szkolnej akcji „Wiosno, ach to Ty". W tym roku, w ramach tego przedsięwzięcia, zorganizowany został konkurs przyrodniczo-ekologiczny "Jedz kolorowo - żyj długo i zdrowo". Uczniowie klas 1-3 po zapoznaniu się z zasadami zdrowego odżywiania, wartością owoców, warzyw oraz ich wpływem na rozwój młodego organizmu podjęli się wykonania albumu, który zawierał przepis oraz zdjęcia siedmiu zdrowych śniadań. Uczestnicy konkursu stanęli na wysokości zadania. Powstały mini książki kucharskie, zawierające moc pomysłów na pyszne i zdrowe posiłki. Jury miało bardzo trudny wybór. Wyniki przedstawiają się następująco: Wyróżnienia: Julia Smoleń 2B, Martyna Drąg 2B, Kamil Wencel 2B, Alicja Sarad 1B, Julia Kopacz 2B, II miejsca (ex aequo): Iga Drwal 2B, Zuzanna Szczęch 3A, Ewa Chochół 3A, Igor Zbylut 2B, Julian Duraczyński 3A, Julia Plebanek 2B, Kamila Plebanek 2B, I miejsca (ex aequo): Patrycja Bąk 1A, Izabela Jop 3B, Julia Łącka 3A, Anna Najdała 2A, Kacper Bradło 2B, Franciszek Podraza 1B, Natasza Zabawa 2B. Gratulujemy! Wierzymy, że powstałe albumy, to dopiero początek wdrażania zdrowych nawyków żywieniowych. Dodatkową atrakcją była towarzysząca rozstrzygnięciu konkursu degustacja warzyw i owoców. Na szkolnym korytarzu pojawiło się barwne, bogato wyposażone stoisko, przy którym na każdego czekała zdrowa przekąska. Zainteresowanie uczniów było bardzo duże, bo każdy znalazł tam coś dla siebie. Pomysłodawcami, organizatorami niemałego przedsięwzięcia były: p. Lucyna Stec i p. Barbara Wiech.