swiet.png

NASZA ŚWIETLICA

Czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 6.20 - 7.40 i 11.15 - 16.20.

Świetlica jest czynna również w dni wolne od zajęć dydaktycznych.

Świetlica szkolna jest miejscem, w którym uczniowie naszej szkoły mogą miło, przyjemnie i pożytecznie spędzić czas przed i po lekcjach oraz w oczekiwaniu na zajęcia dodatkowe.

Głównym celem działalności naszej świetlicy jest zapewnienie uczniom opieki w czasie wolnym od zajęć dydaktycznych. Dodatkowo dzieci przebywające w świetlicy biorą udział w licznych zajęciach organizowanych przez opiekunów. Są to: zajęcia plastyczne, czytelnicze, ruchowe, muzyczne, językowe, matematyczne, gry i zabawy stolikowe. Nasi uczniowie biorą również udział w zabawach tematycznych.

Uczniowie mają czas na swobodne zabawy zgodnie ze swoimi zainteresowaniami, korzystają także z licznych gier i zabawek zgromadzonych w świetlicy. Dzieci mają również możliwość oglądania ulubionych filmów, programów czy słuchania muzyki. Wśród wielu różnorodnych form zajęć świetlicowych najbardziej lubianymi przez dzieci są zajęcia o charakterze plastyczno-technicznym oraz zabawy ruchowe, dlatego też poświęca się im dużo czasu. Prace uczniów eksponowane są na gazetkach ściennych dekorujących świetlicę pozwalając tym samym zaistnieć uczniom, którzy biorą czynny udział w zajęciach plastycznych. Dzieci równie chętnie odrabiają prace domowe pod czujnym okiem wychowawców świetlicy, którzy służą im pomocą w każdej chwili. Dużym zainteresowaniem cieszą się spacery oraz zabawy ruchowe na placu zabaw czy boisku sportowym.

Nasza świetlica realizuje projekt edukacyjny "Świetliczaki na tropie zagadek"

Projekt edukacyjny Świetliczaki Rozmiar pliku: 7 179,01 KB Typ pliku: application/pdf